PE3347-12
DigiKey Part Number
6099-PE3347-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3347-12
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-188 DS 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
2nd Contact Gender
Male
Length
12.00" (304.80mm)
Style
SMA to SMA
Cable Type
RG-188 DS
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms