PE33456LF-24
DigiKey Part Number
6099-PE33456LF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE33456LF-24
Description
COAX CBL BNC TO BNC 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-187A 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
BNC Jack
2nd Contact Gender
Female
Length
24.00" (609.60mm)
Style
BNC to BNC
Cable Type
RG-187A
1st Connector
BNC Jack
Cable Impedance
75 Ohms
1st Contact Gender
Female
Connector Impedance
75 Ohms
Overall Impedance
75 Ohms