PE33448LF-12
DigiKey Part Number
6099-PE33448LF-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE33448LF-12
Description
COAX CBL BNC TO BNC 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-6A 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
BNC Jack
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
12.00" (304.80mm)
Style
BNC to BNC
Cable Type
RG-6A
1st Connector
BNC Jack
Cable Impedance
75 Ohms
1st Contact Gender
Female
Connector Impedance
75 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
75 Ohms