PE33253/HS-48
DigiKey Part Number
6099-PE33253/HS-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE33253/HS-48
Description
N MALE RIGHT ANGLE TO BNC MALE R
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to N-Type RG-142 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Packaging
Bag
Cable Type
RG-142
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
1 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
BNC Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C