PE33188LF-36
DigiKey Part Number
6099-PE33188LF-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE33188LF-36
Description
COAX CBL BNC TO BNC 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-59B 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
BNC Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Length
36.00" (914.40mm)
Style
BNC to BNC
Cable Type
RG-59B
1st Connector
BNC Plug
Cable Impedance
75 Ohms
Connector Impedance
75 Ohms
Overall Impedance
75 Ohms