PE33188-48
DigiKey Part Number
6099-PE33188-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE33188-48
Description
COAX CABLE BNC TO BNC 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-59 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
RG-59
Style
BNC to BNC
Cable Impedance
75 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
75 Ohms
Overall Impedance
75 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
1 GHz