PE33174LF-12
DigiKey Part Number
6099-PE33174LF-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE33174LF-12
Description
COAX CBL TNC TO TNC 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC RG-58 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Pasternack
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
RG-58
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C