PE33068LF-24
DigiKey Part Number
6099-PE33068LF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE33068LF-24
Description
COAX CBL SHV TO SHV 24"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SHV to SHV RG-8A 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
SHV Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
24.00" (609.60mm)
Style
SHV to SHV
Cable Type
RG-8A
1st Connector
SHV Plug
Cable Impedance
52 Ohms
1st Contact Gender
Male
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms