PE3179-36
DigiKey Part Number
6099-PE3179-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3179-36
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-400 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
36.00" (914.40mm)
Style
SMA to N-Type
Cable Type
RG-400
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms