PE3082/HS-24
DigiKey Part Number
6099-PE3082/HS-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3082/HS-24
Description
BNC MALE TO BNC MALE RIGHT ANGLE
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-142 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-142
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to BNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
4 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
BNC Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C