PE3081-60
DigiKey Part Number
6099-PE3081-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3081-60
Description
COAX CABLE BNC TO BNC 5'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-62 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Retail Package
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Part Status
Active
Cable Type
RG-62
Style
BNC to BNC
Cable Impedance
93 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms