UTP28X8IN-48 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panduit Corp
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Panduit Corp
In Stock: 0
Datasheet
Modular Cable Plug to Plug 8p8c (RJ45, Ethernet) 0.67' (203.2mm) Unshielded
UTP28X8IN-48
DigiKey Part Number
UTP28X8IN-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UTP28X8IN-48
Description
CATEGORY 6A PERFORMANCE 28 AWG U
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Positions/Contacts
8p8c (RJ45, Ethernet)
Manufacturer
Length
0.67' (203.2mm)