TTC15Y-2.5 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Panduit Corp
In Stock: 90.000
Datasheet
Image for TTC15Y-2.5 is not available
TTC15Y-2.5
DigiKey Part Number
TTC15Y-2.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TTC15Y-2.5
Description
LABEL TT POLY WHT 1.50 X 1.00"
Customer Reference
Detailed Description
Component 1.50" x 1.00" (38.1mm x 25.4mm)
Category
Label Type
Component
Manufacturer
Panduit Corp
For Use With/Related Products
Panduit Thermal Transfer Printer - PTR2E
Series
Material
Polyester
Packaging
2500 per Roll
Label Size
1.50" x 1.00" (38.1mm x 25.4mm)