PWB2X12EZ
DigiKey Part Number
298-PWB2X12EZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PWB2X12EZ
Description
WIRE BASKET 2" H X 12" W, ZINC P
Customer Reference
Detailed Description
Wire Duct Silver Slotted (Raceway), Wire Basket Bracket Mount 10.00' (3.05m)
Category
Length
10.00' (3.05m)
Manufacturer
Panduit Corp
Width
12.000" (304.80mm)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Bracket Mount
Part Status
Discontinued at DigiKey
Material
Steel
Wire Duct Type
Slotted (Raceway), Wire Basket
Color
Silver
Height
2.000" (50.80mm)