P32W2A2-75-72
DigiKey Part Number
P32W2A2-75-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P32W2A2-75-72
Description
TAPE DBL SIDED WHITE 3/4"X72YDS
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Double Coated, Double Sided Tape Acrylic Adhesive White 0.75" (19.05mm) 3/4" X 216' (66.0m) 72 yds
Category
Width
0.75" (19.05mm) 3/4"
Manufacturer
Panduit Corp
Length
216' (66.0m) 72 yds
Packaging
Bulk
Color
White
Part Status
Active
Usage
General Purpose
Tape Type
Double Coated, Double Sided
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Adhesive
Acrylic
Shelf Life
60 Months (In Bag), 24 Months (Outside of Bag)
Backing, Carrier
Polyethylene Foam
Storage/Refrigeration Temperature
70°F (21°C)
Thickness
0.0310" (31.0 mils, 0.787mm) 1/32"