MACC25-AV-D
DigiKey Part Number
298-22456-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MACC25-AV-D
Description
CBL CLIP C-TYPE SILVER ADHESIVE
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, C-Type Silver Adhesive 0.250" (6.35mm)
Category
Material
Steel
Manufacturer
Panduit Corp
Color
Silver
Packaging
Bulk
Length
0.770" (19.56mm)
Part Status
Active
Width
0.540" (13.72mm)
Type
Clip, C-Type
Height
0.400" (10.16mm)
Type Attributes
Bendable
Adhesive
Acrylic Based
Opening Size
0.250" (6.35mm)