H100X044H1T | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 298-18411-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | H100X044H1T |
Description | LABEL HEAT SHRINKABL 1X0.44" WHT |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | White Heat Shrinkable Label 1.00" x 0.44" (25.4mm x 11.2mm) |
Category | Material Polyolefin |
Manufacturer Panduit Corp | For Use With/Related Products Thermal Transfer Printer |
Packaging Bulk | Shelf Life 48 Months |
Part Status Active | Shelf Life Start Date of Manufacture |
Label Type Heat Shrinkable | Operating Temperature -55°C ~ 135°C |
Label Size 1.00" x 0.44" (25.4mm x 11.2mm) | Base Product Number |