H100X044H1C
DigiKey Part Number
298-10116-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H100X044H1C
Description
LABEL HEAT SHRINKABL DIE-CUT WHT
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Heat Shrinkable, Die-Cut Label 1.00" x 0.44" (25.4mm x 11.2mm)
Category
Color
White
Manufacturer
Panduit Corp
Material
Polyolefin
Series
For Use With/Related Products
Panduit LS8E and LS8EQ (Hand-Held)
Packaging
Box
Shelf Life
24 Months
Part Status
Active
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Label Type
Heat Shrinkable, Die-Cut
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Label Size
1.00" x 0.44" (25.4mm x 11.2mm)