FTD84-16-C
DigiKey Part Number
298-21376-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FTD84-16-C
Description
CONN FERRULE DIN 6AWG BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Blue Wire Ferrule Connector DIN 6 AWG (16.00mm²) Two Wire
Category
Style
DIN
Manufacturer
Panduit Corp
Size
6 AWG (16.00mm²)
Series
Length - Overall
31.00mm
Packaging
Bulk
Length - Pin
16.00mm