CCS25-S8-C
DigiKey Part Number
298-1121-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCS25-S8-C
Description
CBL CLIP P-TYPE NATURAL FASTENER
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, P-Type Natural Fastener 0.250" (6.35mm)
Category
Color
Natural
Manufacturer
Panduit Corp
Width
0.370" (9.40mm)
Packaging
Bulk
Panel Hole Size
0.167" (4.24mm)
Part Status
Active
Material Thickness
0.050" (1.27mm)
Type
Clip, P-Type
Material Flammability Rating
UL94 V-2
Opening Size
0.250" (6.35mm)
Screw Size
#8 (M4)
Mounting Type
Fastener
Bundle Center to Mounting Center
0.410" (10.41mm)