PM4HF8-M-DC24V
DigiKey Part Number
PM4HF8-M-DC24V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PM4HF8-M-DC24V
Description
RELAY TIME DELAY 10MIN 3A 250V
Customer Reference
Detailed Description
Off-Delay Time Delay Relay DPDT (2 Form C) 0.04 Min ~ 10 Min Delay 3A @ 250VAC Socketable
Category
Circuit
DPDT (2 Form C)
Manufacturer
Panasonic Industrial Automation Sales
Delay Time
0.04 Min ~ 10 Min
Series
Contact Rating @ Voltage
3A @ 250VAC
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
24VDC
Part Status
Obsolete
Termination Style
Plug In, 8 Pin (Octal)