MAZ32000ML | |
|---|---|
DigiKey Part Number | MAZ32000MLTR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MAZ32000ML |
Description | DIODE ZENER 20V 200MW MINI3 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 20 V 200 mW ±6% Surface Mount Mini3-G1 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 14 V |
Packaging Tape & Reel (TR) | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Part Status Obsolete | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±6% | Supplier Device Package Mini3-G1 |
Power - Max 200 mW | Base Product Number |