EXB-A10P820J
DigiKey Part Number
U7820TR-ND - Tape & Reel (TR)
U7820CT-ND - Cut Tape (CT)
U7820DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-A10P820J
Description
RES ARRAY 8 RES 82 OHM 2512
Detailed Description
82 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EXB-A10P820J Models
Category
Power Per Element
62.5mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
Circuit Type
Bussed
Supplier Device Package
2512
Resistance (Ohms)
82
Size / Dimension
0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)