ERZ-V09D390CS is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
39 V 1 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
ERZ-V09D390CS
DigiKey Part Number
10-ERZ-V09D390CS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V09D390CS
Description
VARISTOR 39V 1KA DISC 10MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
43 V
Manufacturer
Current - Surge
1 kA
Series
Energy
5.6J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
5200 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
25 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
31 V
Varistor Voltage (Min)
35 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
39 V