ERG-3SJ681A is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
680 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
ERG-3SJ681A
DigiKey Part Number
P680W-3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERG-3SJ681A
Description
RES 680 OHM 5% 3W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)