ERG-1SJ471 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 14.052
Datasheet
470 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
ERG-1SJ471
DigiKey Part Number
P470W-1BK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERG-1SJ471
Description
RES 470 OHM 5% 1W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ERG-1SJ471 Models
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)