ERA-8APB4022V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 1.776
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 3.525
Datasheet
40.2 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film