ECW-HA3C332HQ is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3300 pF Film Capacitor 1600V (1.6kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
ECW-HA3C332HQ
DigiKey Part Number
ECW-HA3C332HQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECW-HA3C332HQ
Description
CAP FILM 3300PF 3% 1.6KVDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECW-HA3C332HQ Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.701" L x 0.220" W (17.80mm x 5.60mm)
Height - Seated (Max)
0.528" (13.40mm)
Tolerance
±3%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
1600V (1.6kV)