ECW-HA3C133J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
0.013 µF Film Capacitor 1600V (1.6kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
ECW-HA3C133J
DigiKey Part Number
ECW-HA3C133J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECW-HA3C133J
Description
CAP FILM 0.013UF 5% 1.6KVDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECW-HA3C133J Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.799" L x 0.280" W (20.30mm x 7.10mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.689" (17.50mm)
Voltage Rating - DC
1600V (1.6kV)