ECW-H8622JV is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
6200 pF Film Capacitor 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
ECW-H8622JV
DigiKey Part Number
10-ECW-H8622JV-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECW-H8622JV
Description
CAP FILM 6200PF 5% 800VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Size / Dimension
0.709" L x 0.256" W (18.00mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
800V