ECW-H8433RJV is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
0.043 µF Film Capacitor 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
ECW-H8433RJV
DigiKey Part Number
10-ECW-H8433RJV-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECW-H8433RJV
Description
CAP FILM .043UF 5% 800VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.906" L x 0.295" W (23.00mm x 7.50mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.787" (20.00mm)
Voltage Rating - DC
800V