ECW-H12103RHV
DigiKey Part Number
ECW-H12103RHV-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECW-H12103RHV
Description
CAP FILM 10000PF 3% 1.25KVDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF Film Capacitor 1250V (1.25kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
EDA/CAD Models
ECW-H12103RHV Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.709" L x 0.315" W (18.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.787" (20.00mm)
Tolerance
±3%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
1250V (1.25kV)