ECW-H10622RHV is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
6200 pF Film Capacitor 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
ECW-H10622RHV
DigiKey Part Number
ECW-H10622RHV-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECW-H10622RHV
Description
CAP FILM 6200PF 3% 1KVDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECW-H10622RHV Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.709" L x 0.256" W (18.00mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)
0.728" (18.50mm)
Tolerance
±3%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)