ECW-F6223RJL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
0.022 µF Film Capacitor 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
ECW-F6223RJL
DigiKey Part Number
ECW-F6223RJL-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECW-F6223RJL
Description
CAP FILM 0.022UF 5% 630VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECW-F6223RJL Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.492" L x 0.244" W (12.50mm x 6.20mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
630V