ECW-F4683RHL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.068 µF Film Capacitor 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
ECW-F4683RHL
DigiKey Part Number
ECW-F4683RHL-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECW-F4683RHL
Description
CAP FILM 0.068UF 3% 400VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECW-F4683RHL Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.512" L x 0.276" W (13.00mm x 7.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.587" (14.90mm)
Tolerance
±3%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
400V