ECW-F4393HLB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.039 µF Film Capacitor 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
ECW-F4393HLB
DigiKey Part Number
ECW-F4393HLB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECW-F4393HLB
Description
CAP FILM 0.039UF 3% 400VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECW-F4393HLB Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.492" L x 0.228" W (12.50mm x 5.80mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.535" (13.60mm)
Tolerance
±3%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
400V