ECW-F4303HLB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.03 µF Film Capacitor 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
ECW-F4303HLB
DigiKey Part Number
ECW-F4303HLB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECW-F4303HLB
Description
CAP FILM 0.03UF 3% 400VDC RADIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECW-F4303HLB Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.492" L x 0.252" W (12.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)
0.563" (14.30mm)
Tolerance
±3%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
400V