ECW-F4223RHL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.022 µF Film Capacitor 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
ECW-F4223RHL
DigiKey Part Number
ECW-F4223RHL-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECW-F4223RHL
Description
CAP FILM 0.022UF 3% 400VDC RAD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECW-F4223RHL Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.492" L x 0.228" W (12.50mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max)
0.535" (13.60mm)
Tolerance
±3%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
400V