ECW-F4184RHL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.18 µF Film Capacitor 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
ECW-F4184RHL
DigiKey Part Number
ECW-F4184RHL-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECW-F4184RHL
Description
CAP FILM 0.18UF 3% 400VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECW-F4184RHL Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.610" L x 0.323" W (15.50mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max)
0.701" (17.80mm)
Tolerance
±3%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
400V