ECW-F2W474RJA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
0.47 µF Film Capacitor 450V Polypropylene (PP), Metallized Radial
ECW-F2W474RJA
DigiKey Part Number
10-ECW-F2W474RJA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECW-F2W474RJA
Description
CAP FILM 0.47UF 5% 450VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.512" L x 0.343" W (13.00mm x 8.70mm)
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±10%
Applications
General Purpose
Voltage Rating - DC
450V