ECQ-V1274JM9 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Image for ECQ-V1274JM9 is not available
ECQ-V1274JM9
DigiKey Part Number
ECQ-V1274JM9-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECQ-V1274JM9
Description
CAP FILM 0.27UF 5% 100VDC RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
0.27 µF Film Capacitor 100V Polyester, Metallized - Stacked Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.402" L x 0.165" W (10.20mm x 4.20mm)
Part Status
Obsolete
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - DC
100V