ECQ-E4334JF
DigiKey Part Number
P14565-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECQ-E4334JF
Description
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC RADIAL
Detailed Description
0.33 µF Film Capacitor 400V Polyester, Metallized Radial
EDA/CAD Models
ECQ-E4334JF Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.728" L x 0.276" W (18.50mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)
0.626" (15.90mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
400V