ECQ-E2684JF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 574
Datasheet
0.68 µF Film Capacitor 250V Polyester, Metallized Radial
ECQ-E2684JF
DigiKey Part Number
P14598-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECQ-E2684JF
Description
CAP FILM 0.68UF 5% 250VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECQ-E2684JF Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.728" L x 0.236" W (18.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
250V