ECQ-E2393JF3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
0.039 µF Film Capacitor 250V Polyester, Metallized Radial
ECQ-E2393JF3
DigiKey Part Number
ECQ-E2393JF3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECQ-E2393JF3
Description
CAP FILM 0.039UF 5% 250VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECQ-E2393JF3 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.406" L x 0.177" W (10.30mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - DC
250V