ECQ-E2184RKF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
0.18 µF Film Capacitor 250V Polyester, Metallized Radial
ECQ-E2184RKF
DigiKey Part Number
ECQ-E2184RKF-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECQ-E2184RKF
Description
CAP FILM 0.18UF 10% 250VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ECQ-E2184RKF Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.472" L x 0.197" W (12.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.602" (15.30mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - DC
250V