ECQ-E2124KF9 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
0.12 µF Film Capacitor 250V Polyester, Metallized Radial
ECQ-E2124KF9
DigiKey Part Number
ECQ-E2124KF9-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECQ-E2124KF9
Description
CAP FILM 0.12UF 10% 250VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECQ-E2124KF9 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.406" L x 0.236" W (10.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - DC
250V