ECK-TFC470KB
DigiKey Part Number
P11427TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECK-TFC470KB
Description
CAP CER 47PF 250VAC Y5P SMD
Customer Reference
Detailed Description
47 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor Y5P (B) Nonstandard SMD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ECK-TFC470KB Models
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Mfr
Ratings
Y2
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Nonstandard SMD
Capacitance
Size / Dimension
0.224" L x 0.177" W (5.70mm x 4.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.091" (2.30mm)