ECK-A3D221KBP is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 9.449
Datasheet
220 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Panasonic MLCC Alternative Solutions | Digi-Key Daily
ECK-A3D221KBP
DigiKey Part Number
P9557-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECK-A3D221KBP
Description
CAP CER 220PF 2KV Y5P RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECK-A3D221KBP Models
Category
Features
High Voltage
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial, Disc
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C