ECJ-ZEC1E330J is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 56.134
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 47.345
Datasheet
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Johanson Technology Inc.
Upgrade
TDK
Upgrade
YAGEO
YAGEO
33 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Panasonic MLCC Alternative Solutions | Digi-Key Daily
ECJ-ZEC1E330J
DigiKey Part Number
PCC2118TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECJ-ZEC1E330J
Description
CAP CER 33PF 25V C0G/NP0 0201
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ECJ-ZEC1E330J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)