EZJ-P0V101BM
DigiKey Part Number
P124977TR-ND - Tape & Reel (TR)
P124977CT-ND - Cut Tape (CT)
P124977DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EZJ-P0V101BM
Description
VARISTOR 100V 10PF 0402
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 V Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0402 (1005 Metric)
Category
Number of Circuits
1
Manufacturer
Panasonic Industry
Capacitance @ Frequency
10 pF @ 1 MHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
Maximum DC Volts
30 V
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Min)
90 V
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
100 V
Base Product Number
Varistor Voltage (Max)
110 V